Leave Your Message
010203

ОСНОВНИ ПРОИЗВОДИ

Посветени да ви обезбедат производи со најдобар квалитет

10 инчи самовшмукувачка пумпа за отпадна вода 10 инчи самовшмукувачка пумпа за отпадна вода
01

10 инчи самовшмукувачка пумпа за отпадна вода

2024-01-20

Структура на пумпата SP-10.png

1. Влезна прирабница 2 Увезена плоча на вентилот 3. Капак за вбризгување на вода 6 Плоча за абење 7. Работно коло 8 Тело на пумпата 9. Горен капак на електричен погон 10. Механички заптив 11. Увезена заптивка за заптивање 12. Оска на пумпата 13. Тело на лежиштето 14. Капак на лежиштето 16. Плоча под притисок на дупката за вбризгување на вода 18. Рачка на притисочната плоча на дупката за вбризгување вода 19. Заптивка на завртката на работното коло 20. Блок за фиксирање на плочата на вентилот k 23. О-прстен 24. Завртка за дотерување 26. О-прстен 27. О-прстен 28. Безбедност вентил 30. Заптивка за дупка за вбризгување на вода 31. Пружинска мијалник 32. Болт 33. Пружинска мијалник 34. Завртка 35. Завртка 36. Лежиште 37. Пружинска мијалник 38. Завртка 39. Завртка 40. Лежиште 41. Заптивка за масло 42. Приклучок за квадратна цевка 42. Приклучок за квадратна цевка 44. Приклучок за завртка 48. Завртка 50. Еластичен прстен за држење за вратило 52. Завртка 55. Мерач на масло 56. Подлога за прилагодување 59. Клуч 60. Пружинска мијалник 61. Пружинска мијалник 62. Навртка 63. Капак на вентилот за влезната цевка за вода 64. Заптивка за заптивање 65. Влезна цевка 66. Прицврстување 67. Шестоаголна завртка 68. Шестоаголна навртка 69. Пружинска мијалник 70. Заптивка со заптивка 71. Плоча на вентилот облога на плоча 72. Плоча за абење зад работното коло 73. Шестоаголна завртка 75 Пролет. Завртка за вентилација 76. Јонска плоча за поврзување на телото на лежиштето 77. Вентил за намалување на притисокот 78. Гумен вентил

SP-10 крива на перформансите на пумпата за самовшмукување за отпадна вода.png

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
4 инчи самовшмукувачка пумпа за отпадна вода 4 инчи самовшмукувачка пумпа за отпадна вода
03

4 инчи самовшмукувачка пумпа за отпадна вода

2024-01-20

Опис на производот

SP-4 самовшмукувачката пумпа за отпадна вода е нашата најнова генерација производна база на американската технологија и занаетчиство. Дизајниран е за економично и непроблематична работа при ракување со цврсти течности и кашеста маса.


Самовшмукувачката центрифугална серија SP е стандард за индустриски и канализациони апликации. Тешката конструкција и дизајнот лесен за сервисирање ги направија пумпите од серијата Т стандард во индустријата. Комбинацијата на пумпи со различни големини, облоги на работното коло и варијации на брзината гарантираат дека пумпата со точен капацитет ќе одговара на точните барања на вашиот систем, без разлика дали се работи за мала под-поделба или голем систем за собирање отпад. Овие пумпи се карактеризираат со голем дизајн на навивач кој им овозможува повторно да се превртуваат во целосно отворен систем без потреба од обратни вентили за вшмукување или празнење - а тоа можат да го направат со куќиштето на пумпата само делумно исполнето со течност и целосно сува вшмукувачка линија.

Структура на пумпата.png

SP-4 крива на перформансите на пумпата за самовшмукување за отпадна вода.png

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
3 инчи самовшмукувачка пумпа за отпадна вода 3 инчи самовшмукувачка пумпа за отпадна вода
04

3 инчи самовшмукувачка пумпа за отпадна вода

2024-01-20

Карактеристики

Работно коло за ракување со цврсти материи

Две лопатки, полуотворени, рачки на работното коло за ракување со цврсти материи со дијаметар до 3" (76 mm), во зависност од моделот на пумпата. Испумпнете ги лопатките на обвивката на работното коло го намалуваат наталожувањето на туѓ материјал зад работното коло и го намалуваат притисокот врз заптивката и лежиштата за продолжената пумпа животот.


Ексклузивна заптивка отпорна на триење

Ексклузивната механичка заптивка на патронот подмачкана со масло со стационарна и ротирачка површина со двојна пловечка, самопорамнувачка механичка заптивка од силициум карбид е специјално дизајнирана за сервисирање на абразивни индустриски отпадни води.

Отстранлива поклопна плоча

Отстранливата покривна плоча обезбедува брз и лесен пристап до внатрешноста на пумпата без исклучување на цевките. Самите може да се отстранат и пумпата да се врати во употреба за неколку минути. Работното коло, заптивката, плочката за абење и вентилот за покривање може да се пристапи и преку отворот на капакот на плочата за проверка или сервис.


Заменлива плоча за носење

Пумпите од серијата SP имаат заменливи плочи за носење кои се прицврстуваат на капакот и лесно може да се отстранат за проверка или сервис. Нема скапи одлеаноци за замена.


Отстранливо ротирачко собрание

Отстранувањето на ротирачкиот склоп овозможува лесна проверка на вратилото или лежиштата на пумпата без да се наруши куќиштето или цевките на пумпата. Кај повеќето модели, едноставно извадете четири завртки од задниот дел на пумпата и ротирачкиот склоп се лизга надвор.


Варијации на возење

Пумпите од серијата SP се достапни како основни единици за поврзување со изворот на енергија на клиентите или може да бидат флексибилни или V-појас управувани од електричен мотор. Пумпите може да се напојуваат и со бензински или дизел мотори. Достапни се и пумпи со електричен мотор со моќност на моторот „standby“.

SP-3.jpg


Главен карактер

1. убава форма и фина структура, сигурна изведба

2. со силен капацитет за самовшмукување, нема потреба да се опремува со вентил за вентилација

3. не затнувањето, и со моќен капацитет за поминување на големи цврсти

4. Уникатната шуплина за механичка заптивка на маслото за подмачкување ги прави перформансите посигурни

5. Дупката може да осигура дека посилната канализација може брзо да се исчисти кога пумпата е заглавена.

6. Кога работи, пумпата може да се самовшмукува со гас и течност во исто време.

7. Ниска ротациона брзина, сигурна работа, долг корисен век, лесно одржување.

8. Многу конкурентна цена, висок квалитет, мал MOQ, брза испорака, потребен е OEM, случај за извоз на иверица.


ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Пумпа за отпадна вода со автоматско грундирање на дизел мотор - кинеска пумпа за дизел мотор и комплет за дизел пумпа Пумпа за отпадна вода со автоматско грундирање на дизел мотор - кинеска пумпа за дизел мотор и комплет за дизел пумпа
06

Дизел мотор со автоматско полнење...

2023-12-12

Овој тип на пумпа за дизел мотор со приколка е производ со нова структура развиен по повеќекратно проучување на домашна и странска слична технологија. Оваа група на пумпи ги комбинира предностите на способноста за самовшмукување и неблокирачко испуштање отпадна вода, усвојување на погон на дизел мотор, кога се користи, не треба да се инсталира долниот вентил и не е потребна вода за грундирање. Групата на пумпи може да испушта нечистотија што содржи рефус цврсти материи и влакна и може да биде широко применлива за комунална канализација и контрола на поплави, земјоделско наводнување итн.


Оваа група на пумпи има карактеристики на едноставна структура, добри перформанси за само-вшмукување, висока способност за испуштање отпадна вода, висока ефикасност и заштеда на енергија, практично работење и одржување или подвижен дизајн на отворено, е домашна иницијатива во серијата на дизел пумпи.

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
01020304

БРЕНД
ПРЕДНОСТИ

Авторитативно тестирање, сите индикатори ја поминаа инспекцијата. Широко применлив и широко користен во различни комерцијални, станбени, индустриски, земјоделски и општински апликации. Поддршка за прилагодување на различни големини на бои на правила за да се задоволат потребите на различни корисници.

СЕРВИС

Производство на висококвалитетни производи и обезбедување на висококвалитетна услуга.

предност
Ланшенг

ПРЕТПРИЈАТИЕ
ВОВЕД

Jiangsu Lansheng Pump Industry Technology Co., Ltd. е професионална компанија која произведува самовшмукувачки пумпи за отпадна вода, центрифугални пумпи за цевководи и пумпи за самовшмукување на дизел мотори.

Нашите висококвалитетни пумпи се широко користени во различни комерцијални, станбени, индустриски, земјоделски и општински апликации, вклучително и пренос на вода, зголемување на притисокот на водата, водоснабдување со противпожарен систем, наводнување, филтрирање и циркулација на вода, ладење на вода и многу повеќе. Потпирајќи се на конкурентната цена и извонредниот квалитет, нашите системи за пумпање вода се извезени во над 60 земји.

Гледај Повеќе
за нас

ПРИМЕНА

Широко се користи во различни комерцијални, станбени, индустриски, земјоделски и општински апликации

ИСПРАЌАЊЕ ПРАШАЊА

За прашања за нашите производи, ве молиме оставете ни ја вашата е-пошта и контактирајте со нас во рок од 24 часа.

ИСТРАЖУВАЊЕ